.::SLUBNY PORTAL.::
BAZA FIRM
     LOKALE
    MUZYKA
    FOTO-VIDEO
    KONSUMPCJA
    AGENCJE ŚLUBNE
    ATRAKCJE / DODATKI
    MODA
    URODA
    OBRĄCZKI
    ZAPROSZENIA
    KWIATY
    DEKORACJE
    POJAZDY ŚLUBNE
    PREZENTY
    LEKCJE /POKAZY TAŃCA
    WIECZÓR PAŃ/KAW
    PODRÓŻ POŚLUBNA
    WYPOŻYCZALNIE
    KREDYTY
    SPRZĄTAMY
    DZIECI
    PORADY :)
PORADY i CIEKAWOSTKI

PORADY ŚLUBNE

 - Ślub cywilny
 - Ślub konkordatowy
 - Tekst przysięgi
 - Koszty ślubu konkordat.
 - USC w Łodzi
 - Rocznice ślubu
 - Przesądy
 - Kalendarz młodej pary
 - Podatek od prezentów


ARTYKUŁY i WYWIADY

 - A może wesele w Pałacu - Pomorska21
 - 6 bezcennych rad - dekoracji mieszkania
 - Wywiad z zespołem Proud Mary
 - Beds.eu - idealna sypialnia
 - ZamowBarmana.pl
 - Sendmoments - zaproszenia ślubne
 - JOYVI - Garnitury na miarę


MODA ŚLUBNA

 - Parę słów o modzie ślubnej
 - Obrączki z prawdziwego    złota
 - Dzień z życia panny młodej


VIDEO - FOTO

 - Fotośluby
 - Sztuka wyboru kamerzysty1
 - Sztuka wyboru kamerzysty2
 - Kiedy zdjęcia plenerowe
 - Zrób swój plener
 - Wybór fotografa
 - Nowe technologie w fot.    ślub.


TANIEC

 - Quickstep
 - Rumba
 - Samba - gorące rytmy
 - Walc wiedeński
 - Walc angielski
 - Czy pani tańczy cha-cha ?
 - Ogniste tango


MIŁOŚĆ

 - Jak mąż z żoną
 - Miłość po amerykańsku
 - Inteligentni w miłości
 - Partner na uwięzi


SINGLEM BYĆ

 - Szukając drugiej połowy
 - Singiel mało wiarygodny...


OKIEM BAZYLISZKA

 - Wyżerka czy zabawa...

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /var/www/html/infusions/stats_info_panel/log.inc.php on line 644

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'UTC' for 'UTC/0.0/no DST' instead in /var/www/html/infusions/stats_info_panel/log.inc.php on line 654

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'UTC' for 'UTC/0.0/no DST' instead in /var/www/html/infusions/stats_info_panel/log.inc.php on line 654

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'UTC' for 'UTC/0.0/no DST' instead in /var/www/html/infusions/stats_info_panel/log.inc.php on line 654
Kto? Gdzie?
Odwiedzający oglądają:
Table './fusion/fusion_stats' is marked as crashed and should be repairedTable './fusion/fusion_stats' is marked as crashed and should be repaired
Table './fusion/fusion_stats' is marked as crashed and should be repaired
Szukając drugiej połowy
Gdzie jest Twoja druga połówka?
Gdzie jest Twoja druga połówka? / Dzień Dobry

Progressive dinner, klub Połówek Pomarańczy, Singles Jamboree. Spece od marketingu mnożą pomysły na znalezienie singlom partnera życiowego i... zarobieniu na nich.

Współcześni trzydziestolatkowie świetnie radzą sobie w pracy, ale fatalnie z łączeniem się w pary. - W Londynie fakt, że mieszka się samemu po trzydziestce, jest normą - mówi Anna Kleina, 30-letnia mieszkanka tej metropolii.

Dlatego w dużych miastach mnoży się pomysły, jak osobom bez pary znaleźć towarzysza, a przy okazji zrobić na tym interes. Jak grzyby po deszczu powstają wyspecjalizowane kluby, portale i firmy organizujące imprezy dla singli. W Mediolanie otwarto szkołę przetrwania dla singli. Pojedynczy uczą się tam, jak gotować dla jednej osoby i jak przetrwać przyjęcie, na które przyszły same pary. Francuzi wymyślili obrączki dla singli - znak, który informuje "jestem wolny.
Jeszcze inny pomysł na uatrakcyjnienie samotnego życia przyszedł do głowy paryskim deweloperom. W tym mieście już powstają apartamentowce, które przypominają studenckie akademiki. Gdy chcesz być sam, idziesz do swojego luksusowego mieszkania, kiedy masz potrzebę bycia z ludźmi, schodzisz do wspólnego salonu. W Nowym Jorku organizowane są kursy okazywania czułości. Pod okiem terapeuty możesz pozbyć się oporów, by wziąć drugą osobę za rękę, pogładzić po twarzy, przytulić.

Płacisz i poznajesz

Pomysłodawcom klubów i spotkań dla singli zależy na tym, aby znajomość nie była wymuszona, a pojedynczy miał prawo wyboru interesującej osoby spośród wielu ludzi. Taka idea przyświecała Cynthii Legrand, 35-letniej graficzce z Brukseli, która szukała pomysłu na samotność w mieście. Wymyśliła progressive dinner, czyli wędrującą kolację. Co to jest?

Zapisujemy się, płacimy 62 euro i otrzymujemy adres, pod którym odbywa się aperitif. W prywatnym mieszkaniu jednego z uczestników schodzi się o 19. pierwsza dziesiątka gości singli. Po godzinie pogaduszek przy drinku gospodarz wręcza im koperty z kolejnymi adresami, a goście ruszają dalej w różnych kierunkach.

W nowym miejscu czekają kolejni nowi uczestnicy, którzy się nie znają. Potem sytuacja się powtarza. Na koniec w jednym z klubów jest deser - wspólny dla wszystkich. Można dokończyć rozmowy, poznać się lepiej i bawić do rana.

Natomiast kilkoro młodych Polaków wpadło na pomysł, żeby w internecie kojarzyć ludzi, którzy chcą swe przyszłe związki zbudować na chrześcijańskich wartościach. Od roku można dołączyć do Strefy Ludzi z Wartościami. Portal został stworzony z myślą o katolikach. Jego autorzy zaznaczają, że to nie jest miejsce dla tych, którzy szukają łatwej rozrywki, przyjemnych flirtów czy partnera do seksu. Odpadają także ludzie z "przeszłością", czyli po ślubie kościelnym i rozwodzie cywilnym. "Czy wiesz, że w Strefie mamy już 4 małżeństwa, 26 par zaręczonych i 96 par zakochanych" - pytają z dumą autorzy pomysłu.

Zdaniem ekspertów śledzących trendy społeczne, "pojedynczych" jest już w Polsce 5 mln, a w 2030 r. będzie ich 7mln. Ponadto utrwalają się w społeczeństwie nowe wzorce zachowań, np. młode kobiety odrzucają tradycyjny wzorzec płci i rolę patronek ogniska domowego.

Chcą być niezależne, dobrze wykształcone, osiągnąć sukcesy i mieć partnerów w sposób niezobowiązujący. - Problem w tym, że polscy mężczyźni są bardziej konserwatywni - tłumaczy dr Krystyna Kmiecik-Baran, psycholog społeczny. - W większości nie akceptują kobiet niezależnych, dominujących - twierdzi psycholog. To rozmijanie się oczekiwań obydwu płci może być jednym z powodów gwałtownie rosnącej liczby osób samotnych, zwłaszcza wśród kobiet.

Polowanie na partnera

Impreza promocyjna klubu Połówek Pomarańczy w jednym z modnych stołecznych klubów. Wejście tylko dla singli - posiadaczy karty członkowskiej. DJ gra rytmiczna muzykę, na sofach, przy stolikach oraz przy barze single z Warszawy sączą drogie drinki. Dziewczyny modnie odstawione, uśmiechnięte, choć nieco nieufne, taksują się od czasu do czasu wzrokiem. Mężczyzn jest dużo mniej, a obecni wyglądają na nieco spiętych albo nadmiernie rozgadanych.

Pod maską przyjaznego uśmiechu czuje się atmosferę rywalizacji, choć wszyscy zachowują pozory życzliwości. - Nie wiem, czy mam szansę kogoś fajnego tu poznać - mówi 30-letnia Kasia, która nie chce zdradzić, czym się zajmuje. - Jest trochę jak na polowaniu na samca czy samiczkę. Mam wrażenie, że takie kluby przyciągają pewien typ ludzi: rozrywkowych albo zdesperowanych - dodaje 28-letnia Ania, dziennikarka. - Czuję się trochę jak napiętnowana. To takie getto dla samotnych - dorzuca 33-latka Marta, tłumaczka. - Dopiero tutaj wydaje mi się, że coś jest ze mną nie tak...

Lepsza mała firma niż korporacja

Szukanie partnera w gronie innych samotnych jest nie tylko trudne, ale i nienaturalne, gdyż pojawia się podtekst "jestem do wzięcia" - wyjaśniają psychologowie. Być może dlatego zorganizowanego pod koniec września we Wrocławiu Singles Jamboree nie można zaliczyć do sukcesów. Mimo organizacyjnego zadęcia (imprezę objęło patronatem prasowym aż 5 firm medialnych) do Wrocławia przyjechało tylko 120 osób.

Według Krystyny Kmiecik-Baran młodzi ludzie pracujący w prestiżowych firmach nie mają czasu na spotkania i umawianie się na mieście. - Pracują po kilkanaście godzin na dobę, często w soboty i niedziele. Nie mają czasu na partnerów - twierdzi psycholog.

Może spróbować w naturalnym otoczeniu, na przykład w pracy? Dlatego psychologowie doradzają, żeby szukać pracy w firmach i instytucjach, które nie zabierają pracownikom całego życia, albo po prostu zacząć realizować którąś ze swych życiowych pasji.

Nasz rozmówca Michał zorientował się, że dotychczas nikt z jego znajomych nie poznał swej miłości na przeznaczonych dla singli imprezach. - Poznawali swe drugie połówki, ale gdzie indziej: na żaglach, nartach, kursie nurkowania - wylicza.

Jak twierdzi, poszedł po rozum do głowy i na kursie salsy poznał Marysię. Są od niedawna zaręczeni. Z trzymania się z dala od innych singli cieszy się także 28-letnia Małgosia, prawniczka. - Przyjedź na lotnisko, tu facetów jest zdecydowana większość - półżartem namawiał ją kolega ze studiów, zapalony szybownik.

Małgosia pomyślała, że w tak silnie zmaskulinizowanych środowiskach jak lotnicze, jest sporo mężczyzn, także wolnych. Polowała na pilota, zakochała się w skoczku spadochronowym. - Marcin jest moim rówieśnikiem, ekonomistą i ma w życiu pasję. Gdyby nie lotnisko, nie miałabym szans go poznać - opowiada szczęśliwa Małgosia.

Jedna z firm w Australii uruchomiła usługę Virgin Mobile, która ratuje samotnych w trudnej randkowej sytuacji. Jeśli wpakowałeś się w beznadziejną znajomość, masz wyjście awaryjne. Wybierasz dyskretnie trzycyfrowy numer: to sygnał do centrali oznaczający, że czekasz na ratunek.

Po chwili dzwoni telefon i donośny głos ochroniarza informuje, że musisz wrócić do domu, bo ktoś włamał się do mieszkania, zalała cię sąsiadka albo wybuchł komputer. Taki nagły telefon daje pechowemu randkowiczowi szansę ulotnić się z nieudanego rendez-vous.

Źródło Dzień Dobry

Reklama

slubnyportal.eu

ALCOM FILM

MARIBEA - FOTO, VIDEO, LIMUZYNA

Zdjęcia ślubne - FOTOJACEK.pl

QUATRO

LA LUMIERE

DRINK SHOW

FOTOZAKĄTEK

SalaDlaCiebie

SLUBNE PROPOZYCJE

DJ Tomasz Cichocki

FLORAL DECO

FOTO WAWRZYNIAK

KUBI - dodatki na wesele

FOTO-PASIKOWSKI

MSLINE FOTOGRAFIA

Prestige - makijaz ślubny

ZBYSZKo centrum rekreacyjne KONIE

www.zrobmywesele.pl

photoimage

m&mphotography

VERTIGE

Nadzwyczajki.pl

SALA TANECZNA

POKAZY FAJERWERKOW

TORTME Torty łódź

Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Copyright © SLUBNY PORTAL 2005


Strona Główna  |  Warszawa  |  Porady i ciekawostki  |  Newsletter  |  Kontakt  |  Konsultant  |  Galeria mody ślubnej  |  Wasza galeria  |  Oferty specjalne  |  Forum  |  Karta rabatowa  |  Góra  |   | 


stat4u