.::SLUBNY PORTAL.::
BAZA FIRM
     LOKALE
    MUZYKA
    FOTO-VIDEO
    KONSUMPCJA
    AGENCJE ŚLUBNE
    ATRAKCJE / DODATKI
    MODA
    URODA
    OBRĄCZKI
    ZAPROSZENIA
    KWIATY
    DEKORACJE
    POJAZDY ŚLUBNE
    PREZENTY
    LEKCJE /POKAZY TAŃCA
    WIECZÓR PAŃ/KAW
    PODRÓŻ POŚLUBNA
    WYPOŻYCZALNIE
    KREDYTY
    SPRZĄTAMY
    DZIECI
    PORADY :)
PORADY i CIEKAWOSTKI

PORADY ŚLUBNE

 - Ślub cywilny
 - Ślub konkordatowy
 - Tekst przysięgi
 - Koszty ślubu konkordat.
 - USC w Łodzi
 - Rocznice ślubu
 - Przesądy
 - Kalendarz młodej pary
 - Podatek od prezentów


ARTYKUŁY i WYWIADY

 - A może wesele w Pałacu - Pomorska21
 - 6 bezcennych rad - dekoracji mieszkania
 - Wywiad z zespołem Proud Mary
 - Beds.eu - idealna sypialnia
 - ZamowBarmana.pl
 - Sendmoments - zaproszenia ślubne
 - JOYVI - Garnitury na miarę


MODA ŚLUBNA

 - Parę słów o modzie ślubnej
 - Obrączki z prawdziwego    złota
 - Dzień z życia panny młodej


VIDEO - FOTO

 - Fotośluby
 - Sztuka wyboru kamerzysty1
 - Sztuka wyboru kamerzysty2
 - Kiedy zdjęcia plenerowe
 - Zrób swój plener
 - Wybór fotografa
 - Nowe technologie w fot.    ślub.


TANIEC

 - Quickstep
 - Rumba
 - Samba - gorące rytmy
 - Walc wiedeński
 - Walc angielski
 - Czy pani tańczy cha-cha ?
 - Ogniste tango


MIŁOŚĆ

 - Jak mąż z żoną
 - Miłość po amerykańsku
 - Inteligentni w miłości
 - Partner na uwięzi


SINGLEM BYĆ

 - Szukając drugiej połowy
 - Singiel mało wiarygodny...


OKIEM BAZYLISZKA

 - Wyżerka czy zabawa...

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /var/www/html/infusions/stats_info_panel/log.inc.php on line 644

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'UTC' for 'UTC/0.0/no DST' instead in /var/www/html/infusions/stats_info_panel/log.inc.php on line 654

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'UTC' for 'UTC/0.0/no DST' instead in /var/www/html/infusions/stats_info_panel/log.inc.php on line 654

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'UTC' for 'UTC/0.0/no DST' instead in /var/www/html/infusions/stats_info_panel/log.inc.php on line 654
Kto? Gdzie?
Odwiedzający oglądają:
Table './fusion/fusion_stats' is marked as crashed and should be repairedTable './fusion/fusion_stats' is marked as crashed and should be repaired
Table './fusion/fusion_stats' is marked as crashed and should be repaired
PRZESĄDY

Istnieje bardzo dużo wróżb i przesądów odnoszących się do tematu ślubu i wesela. Jedni traktują je jak najbardziej serio, inni z „przymrużeniem oka”. Myślę jednak, że tak czy owak warto się z nimi zapoznać :)

Data ślubu:

Najlepiej pobierać się w tych miesiącach, w nazwach których pojawia się litera "r" czyli: czerwiec, sierpień, wrzesień, październik, grudzień. Najszczęśliwsze będą ponoć te pary, które pobiorą się w okresie Bożego Narodzenia, w karnawale, lub w czasie Wielkanocy.

Nie poleca się natomiast składać przysięgi ślubnej w maju, listopadzie, w dniu 1 kwietnia (ze względu na prima aprilis), a także w adwencie i wielkim poście.

Najlepiej na dzień ślubu wybrać sobotę. Nie należy brać ślubu w poniedziałek, ponieważ "od poniedziałku nie warto zaczynać" oraz w piątek gdyż "w piątek zły początek".

Dobrze wróży na przyszłość odbycie ślubu w kościele w którym chrzczono Pannę Młodą. Nie powinno się jednak słuchać własnych zapowiedzi ślubnych.

Przed ślubem:

Na kilka dni przed ślubem Panna Młoda powinna położyć swoje ślubne buty na parapecie, aby wleciało do nich szczęście. W ten sposób zapewni sobie również piękną pogodę w dniu ślubu.

Jeśli popłakujesz przed ślubem, po nim czekają na Ciebie już tylko pomyślne dni. Jeśli natomiast śmiejesz się przed nim, uważaj na nadchodzące kłopoty.

Obrączki nie powinny być przymierzane przez inne osoby oprócz Pary Młodej.

Młodsze niezamężne siostry Panny Młodej nie powinny ulec pokusie mierzenia jej kreacji. Jeżeli która ulegnie pokusie ryzykuje, że sama nigdy nie stanie przed ołtarzem.

Panna młoda nie powinna szyć swojej sukni własnoręcznie ani przeglądać się w lustrze w pełnym stroju ślubnym.

Aż do chwili ceremonii ślubnej suknia Panny Młodej nie powinna być pokazywana Panu Młodemu. Oglądanie kreacji przez narzeczonego, a także pomoc w jej wyborze wróży bowiem niezgodę w małżeństwie. Narzeczona musi pamiętać, iż strój ślubny może zakładać przed uroczystością tylko wtedy, jeśli zachodzi taka konieczność, np. przymiarka. Zakładanie sukni tylko dla przyjemności niesie złą wróżbę.

Świadkami powinna być panna lub kawaler. Dwie kobiety jako świadkowe przynoszą pecha.

W dniu ślubu:

Wypatrzenie przed ceremonią ślubną gołębia lub sroki przynosi szczęście w przeciwieństwie do napotkania na swej drodze wron, czy kruków.

Panna Młoda nie powinna przechodzić pod wiszącym praniem, może to spowodować komplikacje przy porodzie.

Piękna, słoneczna pogoda w dniu ślubu, to marzenie każdej pary młodej. Niesie ona ze sobą pomyślną wróżbę zapewniając przyszłym małżonkom szczęście. Niedobrze jest natomiast, gdy w tym czasie słońce przybierze czerwoną barwę lub gdy słychać grzmoty. Deszczowa, zimna i pochmurna pogoda w dniu zaślubin wróży burzliwy związek. Mały deszczyk jednak uważany jest za Boże błogosławieństwo. Jeśli w dniu ślubu leje deszcz oznacza to, iż wszystkie zakochane w Panu Młodym kobiety go opłakują.

Nie wolno Państwu Młodym zawracać z drogi do kościoła. Jeśli nawet o czymś zapomnieli, powinni skorzystać z pomocy krewnych lub przyjaciół. Nie powinno się również robić zbyt długich postojów, bo może to zaważyć na życiu małżeńskim.

Panna Młoda w dniu ślubu powinna mieć na sobie:

1) coś białego - symbolu czystości uczuć

2) coś niebieskiego (np. podwiązka) - zapewnia potomstwo i wierność małżonka

3) coś używanego (np. biżuteria) - zapewnia lojalność najbliższych

4) coś pożyczonego (koniecznie od osoby, która jest szczęśliwa w swoim małżeństwie) - zapewnia sympatię i dobre stosunki z nową rodziną

5) coś nowego - jest gwarancją bogactwa i dostatku

6) w szwie sukni kryształek cukru i okruszek chleba a w buciku pieniążek - zapewnia dostatek rodzinie

7) na ślub nie należy wkładać nic różowego. Kolor ten przynosi Młodej Parze nieszczęście.

Pan młody powinien mieć przy sobie :

pieniądze, które gwarantują dostatnie życie

W kościele:

Próg kościoła należy przekraczć prawą nogą.

Idąc do ołtarza Para Młoda powinna się uśmiechać, bo taka będzie ich droga przez całe życie małżeńskie. Jeżeli jednak pojawią się łzy wzruszenia, czy szczęścia, to nie należy ich powstrzymywać, gdyż zamienią się one w wielką radość.

Pan Młody wg. starego zwyczaju powinien prowadzić Pannę Młodą z lewej strony, aby prawą ręką móc odganiać złe moce, które chciałyby przeszkodzić w zawarciu związku.

Idąc do ołtarza, albo podczas uroczystości ślubnej, Panna Młoda nie powinna oglądać się za siebie ani sprawdzać, czy welon jest ładnie ułożony. Świadczy to bowiem, że wychodzi za mąż niechętnie i obawia się nowego życia. Lepiej porosić świadkową aby w razie potrzeby poprawiła welon.

Gdy panna młoda potknie się przed ołtarzem, jej druhna już wkrótce stanie na ślubnym kobiercu.

Jeżeli podczas uroczystości zaślubin świece w kościele palą się pięknie i równo - związek na pewno będzie trwały i zgodny. Natomiast kiedy migają lub gasną można się spodziewać kłótni pomiędzy młodymi.

Jeżeli Para Młoda pomyli słowa przysięgi oznacza to szczęście w ich przyszłym związku.

Po zakończeniu uroczystości ślubnej, młoda małżonka musi zadbać, aby jej wybranek złożył na jej ustach gorący pocałunek. To zapewni jej wierność małżonka.

Obrączki:

Obrączki symbolizują dozgonną miłość i wierność, dlatego pełnią szczególnie ważną rolę w przesądach. Aby nie zapeszać, nie należy ich zakładać przed ceremonią ślubną. Zgubienie obrączki może oznaczać stratę współmałżonka.

Panna Młoda powinna uczestniczyć ewentualnie tylko podczas wyboru i przymierzania obrączek. Nie powinna ich odbierać, ani za nie placić.

Upadek obrączek nie wróży też nic dobrego. Gdy podczas ceremonii zaślubin obrączka upadnie na podłogę, wróży to nieszczęście. Złą wróżbę można jednak odwrócić, gdy obrączkę podniesie ministrant, ksiądz lub świadek. W żadnym razie nie mogą ich podnieść Państwo Młodzi. Aby nie zapeszyć małżeństwa i nie sprowokować złych mocy narzeczona nie powinna oglądać obrączki. Powinna to uczynić dopiero, gdy poczuje ją na palcu.

Obrączkę powinno się założyć się na serdeczny palec. Włożenie jej na palec środkowy wróży zdrady małżeńskie.

Przewaga w małżeństwie:

Kiedy ksiądz przykrywa ręce stułą, ta dłoń która znajdzie się na górze, zapewni jej właścicielowi przewagę w małżeństwie.

Wróżba mówi też, że ta osoba, która odchodząc od ołtarza, okręci (pociągnie w swoją stronę swojego małżonka) będzie kierować w małżeństwie.

Nakrycie buta Pana Młodego rąbkiem sukni ślubnej oznacza, że Panna Młoda będzie go trzymać po pantoflem.

Gdy przed kościołem posypią się na Parę Młodą drobne pieniążki, ten kto szybciej i więcej ich zbierze, będzie w rodzinie "zarządzał kasą". Musicie jednak wyzbierać wszystkie monety do ostatniego grosika, w przeciwnym przypadku czeka Was bieda.

Najlepiej, aby pierwszą osobą składającą życzenia Młodej Parze był mężczyzna np. świadek. Jeśli wśród zaproszonych gości, w kościele życzenia złoży obca Tobie osoba, nie musisz się martwić o szczęście, bo nigdy go pod Waszym dachem nie zabraknie.

Państwo Młodzi winni wracać z kościoła inną drogą niż tą, którą przyjechali, aby nieszczęście zmyliło drogę.

Na sali weselnej:

Młodych witają u progu sali rodzice chlebem i solą. Para młoda otrzymuje też dwa kieliszki - jeden z wódką, drugi z wodą. Ten kto wypije wódkę, będzie dominował w związku.

Potem wznosi się toast za zdrowie i szczęście Młodej Pary. Nowożeńcy rzucają opróżnione kieliszki za siebie. Jeżeli się rozbiją - czekają ich długie lata szczęśliwego i dostatniego życia.

Pan młody powinien przenieść świeżo upieczoną żonę przez próg domu weselnego. Jeżeli świeżo upieczona małżonka potknie się przekraczając próg domu weselnego ściągnie nieszczęście nie tylko na siebie, ale także na swoją nową rodzinę.

Nowożeńcy powinni jako pierwsi pojawić się na parkiecie i jako jedyna para odtańczyć pierwszy taniec. Jeśli młodym plączą się kroki, to w życiu może być podobnie - będą zmierzać w różne strony.

Żadna kobieta poza Panną Młodą nie powinna być w bieli, nawet jeśli jej sukienka jest innego koloru. Biel oznacza niewinność Panny Młodej.

Dobrą wróżbą dla was będzie, gdy w dniu ślubu szkło tłuc się będzie, wszędzie.

Gdy na prezent ślubny otrzymamy coś związanego z religią np. krzyż oznacza to, iż bedzie się niosło krzyż przez całe życie.

Panna Młoda powinna być ubrana na poprawinach w nową - jeszcze nigdy nie noszoną sukienkę.

Noc poślubna:

Pierwsza do łóżka w trakcie nocy poślubnej winna wejść Panna Mloda a Pan Mlody powinien ściagnąć zębami podwiązke, która znajduje sie pod suknią ślubną aby życie erotyczne było udane.

Po ślubie:

Rok po ślubie należy spalić swoją wiązanke ślubną. W innych wojwództwach np. krakowskim jest taki zwyczaj, ze pali się wiązankę dopiero po udanym porodzie.

Życzymy udanych przygotowań :)

www.slubnyportal.pl - Ślubny Portal regionu łódzkiego

 

Reklama

slubnyportal.eu

ALCOM FILM

MARIBEA - FOTO, VIDEO, LIMUZYNA

Zdjęcia ślubne - FOTOJACEK.pl

QUATRO

LA LUMIERE

DRINK SHOW

FOTOZAKĄTEK

SalaDlaCiebie

SLUBNE PROPOZYCJE

DJ Tomasz Cichocki

FLORAL DECO

FOTO WAWRZYNIAK

KUBI - dodatki na wesele

FOTO-PASIKOWSKI

MSLINE FOTOGRAFIA

Prestige - makijaz ślubny

ZBYSZKo centrum rekreacyjne KONIE

www.zrobmywesele.pl

photoimage

m&mphotography

VERTIGE

Nadzwyczajki.pl

SALA TANECZNA

POKAZY FAJERWERKOW

TORTME Torty łódź

Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Copyright © SLUBNY PORTAL 2005


Strona Główna  |  Warszawa  |  Porady i ciekawostki  |  Newsletter  |  Kontakt  |  Konsultant  |  Galeria mody ślubnej  |  Wasza galeria  |  Oferty specjalne  |  Forum  |  Karta rabatowa  |  Góra  |   | 


stat4u