.::SLUBNY PORTAL.::
BAZA FIRM
     LOKALE
    MUZYKA
    FOTO-VIDEO
    KONSUMPCJA
    AGENCJE ŚLUBNE
    ATRAKCJE / DODATKI
    MODA
    URODA
    OBRĄCZKI
    ZAPROSZENIA
    KWIATY
    DEKORACJE
    POJAZDY ŚLUBNE
    PREZENTY
    LEKCJE /POKAZY TAŃCA
    WIECZÓR PAŃ/KAW
    PODRÓŻ POŚLUBNA
    WYPOŻYCZALNIE
    KREDYTY
    SPRZĄTAMY
    DZIECI
    PORADY :)
PORADY i CIEKAWOSTKI

PORADY ŚLUBNE

 - Ślub cywilny
 - Ślub konkordatowy
 - Tekst przysięgi
 - Koszty ślubu konkordat.
 - USC w Łodzi
 - Rocznice ślubu
 - Przesądy
 - Kalendarz młodej pary
 - Podatek od prezentów


ARTYKUŁY i WYWIADY

 - A może wesele w Pałacu - Pomorska21
 - 6 bezcennych rad - dekoracji mieszkania
 - Wywiad z zespołem Proud Mary
 - Beds.eu - idealna sypialnia
 - ZamowBarmana.pl
 - Sendmoments - zaproszenia ślubne
 - JOYVI - Garnitury na miarę


MODA ŚLUBNA

 - Parę słów o modzie ślubnej
 - Obrączki z prawdziwego    złota
 - Dzień z życia panny młodej


VIDEO - FOTO

 - Fotośluby
 - Sztuka wyboru kamerzysty1
 - Sztuka wyboru kamerzysty2
 - Kiedy zdjęcia plenerowe
 - Zrób swój plener
 - Wybór fotografa
 - Nowe technologie w fot.    ślub.


TANIEC

 - Quickstep
 - Rumba
 - Samba - gorące rytmy
 - Walc wiedeński
 - Walc angielski
 - Czy pani tańczy cha-cha ?
 - Ogniste tango


MIŁOŚĆ

 - Jak mąż z żoną
 - Miłość po amerykańsku
 - Inteligentni w miłości
 - Partner na uwięzi


SINGLEM BYĆ

 - Szukając drugiej połowy
 - Singiel mało wiarygodny...


OKIEM BAZYLISZKA

 - Wyżerka czy zabawa...

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /var/www/html/infusions/stats_info_panel/log.inc.php on line 644

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'UTC' for 'UTC/0.0/no DST' instead in /var/www/html/infusions/stats_info_panel/log.inc.php on line 654

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'UTC' for 'UTC/0.0/no DST' instead in /var/www/html/infusions/stats_info_panel/log.inc.php on line 654

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'UTC' for 'UTC/0.0/no DST' instead in /var/www/html/infusions/stats_info_panel/log.inc.php on line 654
Kto? Gdzie?
Odwiedzający oglądają:
Table './fusion/fusion_stats' is marked as crashed and should be repairedTable './fusion/fusion_stats' is marked as crashed and should be repaired
Table './fusion/fusion_stats' is marked as crashed and should be repaired
Inteligentni w miłości
Inteligencja kontra inteligencja
Inteligencja kontra inteligencja / Dzień Dobry

W życiu osobistym nie liczy się wygląd, doświadczenie ani nawet zarobki. Tu pierwsze skrzypce gra inteligencja. I to niekoniecznie intelektualna, tylko miłosna.

Żyjemy w trudnych czasach dla wszelkich uczuć. Rozwody nie są rzadkością, związki nieformalne "zużywają się" o wiele szybciej niż w poprzednich pokoleniach. Tak naprawdę coraz trudniej połapać się, jakie reguły rządzą sprawami damsko-męskimi.

- Nie potrafię powiedzieć, czy się uda i jak to się skończy. Chociaż na początku wydaje mi się, że właśnie na taką kobietę czekałem - zwierza się 31-letni Tomasz, specjalista ds. reklamy, rozwodnik.
Nie tylko dla niego każdy związek z kobietą jest wielką niewiadomą. Zdaniem Williama Glassera, znanego amerykańskiego psychiatry, to czy nasz związek będzie gładki czy pełen kantów, zależy wyłącznie od naszej emocjonalnej samoświadomości i środowiska emocjonalnego. - Brak udanych związków z ludźmi, niepowodzenia na polu miłosnym odpowiadają za przemoc, alkoholizm, narkomanię, przestępczość, a także za maltretowanie dzieci i partnerów - uważa Glasser.

Postępuj mądrze

Bądź w miłości tak zręczny jak w życiu codziennym - takie motto zamieścili w swojej książce "Inteligencja miłosna" Mary Valentis, specjalistka ds. problemów kobiet i motywów miłości w ujęciu popkultury, oraz John Valentis, psychoterapeuta, specjalista od motywacji, związków i psychologii zdrowia. Ich zdaniem we współczesnym świecie trudno znaleźć właściwą drogę wśród miłosnych zwrotów i damsko-męskich zawirowań.

Autorzy "Inteligencji miłosnej" są przekonani, że związek wymaga szczególnego rodzaju mądrości, na którą składa się znajomość samego siebie, umiejętne sterowanie emocjami i trafne postrzeganie otoczenia. Inaczej mówiąc, inteligencja miłosna to umiejętność mądrego postępowania w związku. Umiejętność stosowania inteligencji emocjonalnej w życiu intymnym.

Taka "miłośnie inteligentna" osoba potrafi zwalczać zazdrość i gniew, tworzyć atmosferę intymności, rozwiązywać spory i dotrzymać wierności partnerowi. Przede wszystkim jednak, inteligent miłosny nie ma wątpliwości, ponieważ doskonale wie, czego chce i pragnie. A to pozwala oszczędzić wielu rozczarowań, m. in. w sypialni.

- Seks jest dziedziną, w której każdy z nas jest odkrywcą. Wiedza na temat seksualności człowieka jest w Polsce ograniczona, niewiele o niej wiemy - ubolewa Grzegorz Południewski, ginekolog i ekspert od problematyki seksualnej. - Dlatego ludzie muszą sobie sami dawać radę. W pewnym stopniu kierują się tu intuicją i empatią.

Południewski dodaje, że inteligencja miłosna sprzyja nawiązywaniu kontaktów z innymi. - Miłość i seks są właśnie formą kontaktu z drugim człowiekiem. Jednym przychodzi to łatwiej dzięki wyobraźni i inwencji, podczas gdy inni muszą się tego uczyć do końca życia - tłumaczy.

Jak kochali się rodzice

Co wpływa na naszą inteligencję damsko-męską? Dlaczego ktoś tworzy udane związki, kocha i jest kochany? Czemu w końcu jedni z nas zdają się bez trudu znajdować właściwego partnera, a inni pakują się w toksyczne związki bez przyszłości? Psychologowie tłumaczą, że w naszych wyborach uczuciowych ważna jest więź, jaka łączyła naszych rodziców.

O ogromnym wpływie życia intymnego rodziców na swoje związki jest przekonana 32-letnia Marzena, asystentka w dużej korporacji. Ta niska i drobna dziewczyna o przeciętnej urodzie nie wygląda na pożeraczkę męskich serc. Pomimo tego zawsze udawały się jej związki z mężczyznami. Zanim poznała męża, miała trzech partnerów. Z Markiem, radcą prawnym w jej firmie, wzięli ślub pięć lat temu. Są bardzo szczęśliwi. Uważa, że to dzięki rodzicom potrafiła ułożyć sobie życie z mężczyzną. - Moi rodzice bardzo się kochają i są ze sobą związani. Nauczyli mnie, że nie można przy pierwszej poważniejszej kłótni żądać rozwodu. Gdy emocje troch ę opadną, warto porozmawiać i spróbować się dogadać - mówi Marzena. - Dali mi miłość, nauczyli wiary w siebie i trwałości związku.

Marzena inteligencję miłosną musi mieć w małym palcu - twierdzi jej przyjaciółka Agnieszka, która od lat wplątuje się w jeden nieudany związek po drugim. Z jednego z nich ma czteroletnią Wiktorię. - Ojciec Wiki jest potwornym egoistą i bezczelnym typkiem. Trudno mi uwierzyć, że wybieram takich mężczyzn. Ale robię dokładnie tak, jak moja mama - mówi cicho.

Łut szczęścia

"Tak wybrałaś, tak masz" - mówią często matki niezadowolonym ze swoich związków córkom. I może mają rację? Wybór partnera i sposobu życia sprawia, że umiejętne postępowanie w związkach staje się większym wyzwaniem.

- Zawsze wierzyłam, że szczęście w miłości albo się po prostu ma, albo nie. Teraz okazuje się, że mamy na to całkiem spory wpływ - dziwi się Monika. Ta 30-letnia piękność po socjologii, mimo urody i dużego zainteresowania mężczyzn, nie potrafi stworzyć trwałego związku. Dlaczego? Powód jest banalny - to nie jest takie proste.

Kobietom wydaje się często, że uroda wystarczy, by znaleźć wymarzonego mężczyznę. Z kolei mężczyźni są przekonani, że ich status społeczny i pieniądze przyciągną właściwą kobietę. Niektórzy z nas kompletnie tracą głowę w miłości, mimo często wysokiego IQ.

Edukacja przydałaby się wielu sławnym osobom. Widać Marilyn Monroe, Brigitte Bardot, Liz Taylor, Romy Schneider, Renée Zellweger, Halle Berry czy Sharon Stone nie miały wysokiego miłosnego ilorazu inteligencji. Mimo sukcesów zawodowych żadnej z nich nie udało się stworzyć trwałego związku na całe życie.

W Polsce z takich miłosnych zawirowań słyną często kilkakrotne rozwódki: Anna Samusionek, Paulina Młynarska, Aleksandra Woźniak, Agnieszka Krukówna. Reni Jussis przyznała na łamach jednego z tygodników, że w miłości popełniała wiele błędów. - Na początku wszystko mi się w partnerze podobało, potem chciałam go w całości zmienić. Teraz się tego wstydzę - przyznała piosenkarka.

Mary i John Valentis uważają, że nieprzywidywalność i ciągła konieczność wykonywania manewrów to chleb powszedni związków. Tymczasem to w takim momentach próby brak inteligencji miłosnej u partnerów daje się we znaki najdotkliwiej.

Życie to nie bajka

- Szukam ekstremalnych emocji i jednocześnie jestem idealistą. A miłość i życie nie przebiegają tak prosto jak na filmach, tu nie wszystko jest możliwe - zwierza się Artur, 27-letni grafik komputerowy. - W stanie zakochania łatwo "tracimy głowę" i podejmujemy decyzje, kierując się głównie sercem lub bodźcami erotycznymi. Na to nakłada się działanie hormonów, które natura stworzyła z myślą o przedłużaniu gatunku ludzkiego, a nie wspieraniu trwałości związków - mówi Południewski.

Dlatego nowy romans często łączy się z intelektualną zapaścią. Można zachować bystrość w innych dziedzinach życia, ale nie w miłości. - Nawet mając najlepsze intencje, niemałe "doświadczenia", prawdopodobnie znowu zabrniemy w tę samą ślepą uliczkę i doznamy podobnych rozczarowań jak w poprzednim nieudanym związku. O ile nie poznamy siebie, swoich potrzeb i nie nauczymy się, jak budować bliskość. Na trwałe - wyjaśniają autorzy "Inteligencji miłosnej".

Źródło Dzień Dobry

 

Reklama

slubnyportal.eu

ALCOM FILM

MARIBEA - FOTO, VIDEO, LIMUZYNA

Zdjęcia ślubne - FOTOJACEK.pl

QUATRO

LA LUMIERE

DRINK SHOW

FOTOZAKĄTEK

SalaDlaCiebie

SLUBNE PROPOZYCJE

DJ Tomasz Cichocki

FLORAL DECO

FOTO WAWRZYNIAK

KUBI - dodatki na wesele

FOTO-PASIKOWSKI

MSLINE FOTOGRAFIA

Prestige - makijaz ślubny

ZBYSZKo centrum rekreacyjne KONIE

www.zrobmywesele.pl

photoimage

m&mphotography

VERTIGE

Nadzwyczajki.pl

SALA TANECZNA

POKAZY FAJERWERKOW

TORTME Torty łódź

Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Copyright © SLUBNY PORTAL 2005


Strona Główna  |  Warszawa  |  Porady i ciekawostki  |  Newsletter  |  Kontakt  |  Konsultant  |  Galeria mody ślubnej  |  Wasza galeria  |  Oferty specjalne  |  Forum  |  Karta rabatowa  |  Góra  |   | 


stat4u