.::SLUBNY PORTAL.::
BAZA FIRM
     LOKALE
    MUZYKA
    FOTO-VIDEO
    KONSUMPCJA
    AGENCJE ŚLUBNE
    ATRAKCJE / DODATKI
    MODA
    URODA
    OBRĄCZKI
    ZAPROSZENIA
    KWIATY
    DEKORACJE
    POJAZDY ŚLUBNE
    PREZENTY
    LEKCJE /POKAZY TAŃCA
    WIECZÓR PAŃ/KAW
    PODRÓŻ POŚLUBNA
    WYPOŻYCZALNIE
    KREDYTY
    SPRZĄTAMY
    DZIECI
    PORADY :)
PORADY i CIEKAWOSTKI

PORADY ŚLUBNE

 - Ślub cywilny
 - Ślub konkordatowy
 - Tekst przysięgi
 - Koszty ślubu konkordat.
 - USC w Łodzi
 - Rocznice ślubu
 - Przesądy
 - Kalendarz młodej pary
 - Podatek od prezentów


ARTYKUŁY i WYWIADY

 - A może wesele w Pałacu - Pomorska21
 - 6 bezcennych rad - dekoracji mieszkania
 - Wywiad z zespołem Proud Mary
 - Beds.eu - idealna sypialnia
 - ZamowBarmana.pl
 - Sendmoments - zaproszenia ślubne
 - JOYVI - Garnitury na miarę


MODA ŚLUBNA

 - Parę słów o modzie ślubnej
 - Obrączki z prawdziwego    złota
 - Dzień z życia panny młodej


VIDEO - FOTO

 - Fotośluby
 - Sztuka wyboru kamerzysty1
 - Sztuka wyboru kamerzysty2
 - Kiedy zdjęcia plenerowe
 - Zrób swój plener
 - Wybór fotografa
 - Nowe technologie w fot.    ślub.


TANIEC

 - Quickstep
 - Rumba
 - Samba - gorące rytmy
 - Walc wiedeński
 - Walc angielski
 - Czy pani tańczy cha-cha ?
 - Ogniste tango


MIŁOŚĆ

 - Jak mąż z żoną
 - Miłość po amerykańsku
 - Inteligentni w miłości
 - Partner na uwięzi


SINGLEM BYĆ

 - Szukając drugiej połowy
 - Singiel mało wiarygodny...


OKIEM BAZYLISZKA

 - Wyżerka czy zabawa...

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /var/www/html/infusions/stats_info_panel/log.inc.php on line 644

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'UTC' for 'UTC/0.0/no DST' instead in /var/www/html/infusions/stats_info_panel/log.inc.php on line 654

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'UTC' for 'UTC/0.0/no DST' instead in /var/www/html/infusions/stats_info_panel/log.inc.php on line 654

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'UTC' for 'UTC/0.0/no DST' instead in /var/www/html/infusions/stats_info_panel/log.inc.php on line 654
Kto? Gdzie?
Odwiedzający oglądają:
Table './fusion/fusion_stats' is marked as crashed and should be repairedTable './fusion/fusion_stats' is marked as crashed and should be repaired
Table './fusion/fusion_stats' is marked as crashed and should be repaired
SZTUKA WYBORU KAMERZYSTY NA TWOJE WESELE cz.2

SZTUKA WYBORU KAMERZYSTY NA TWOJE WESELE cz.2

Co warto zawrzec w umowie z kamerzystą (firmą video).

  - ile godzin jest z nami na weselu (od której do której)

  - ile godzin filmu będzie nakręcone a ile potem będzie wybrane do końcowego filmu

  - na czym nagrany ostateczny film: DVD, VHS, inne

  - czy dostaniemy równiez nieobrobioną wersję filmu (w takim przypadku w przyszłości możemy zrobić sobie własną wersję wesela w innej formie)

- za jakie usługi niestandardowe musimy dodatkowo dopłacić (np. teledyski, indywidualna czołówka,...)

- cena za transport

- cena za usługę standardową

- jaka kamera (model i symbol) będzie u Was na weselu (najlepiej, żeby pokazał jednocześnie tą kamerę)

- dane personalne kamerzysty , który będzie u Was filmował

  - na ile możemy ingerowac w to, jak zmontowany będzie Wasz końcowy film

  - opisać wszystkie pozostałe szczegóły, na których Wam bardzo zależy

  - doprecyzować w jaki sposób będzie doświetlana sala weselna (aby uzyskać zadawalającą jakość filmu a jednocześnie nie przeszkadzać w zabawie i nie psuć odpowiedniego klimatu zabawy weselnej)

  - czy montaż standardowy czy montaż indywidualny

  - czy ta firma działa legalnie na rynku

  - czy posiada licencję na wykonywanie czynności w kościele podczas ceremonii ślubnej (są odpowiednie szkolenia dla kamerzystów)

  - dogadać się też odnośnie stroju kamerzysty podczas ślubu i wesela (powinien obowiązywać stosowny strój)

  Jeśli cena wyda Wam się za wysoka poproście o uzasadnienie.

Amatorski film video:

Niektórzy moga się zdecydować na nagranie amatorskie swojej uroczystości przez kogoś z rodziny lub znajomych.

Zaletą takiego zabiegu jest na pewno pozbycie się kosztów a jednocześnie materiał taki jako nagrywany przez kogoś z rodziny może być bardziej naturalny (goście będą sie mniej krępować).

Jednocześnie jednak na takiej kasecie kręconej przez gościa weselnego może brakować wielu istotnych momentów Waszego wesela. Jako gość kręci on wówczas kiedy się sam nie bawi i kiedy ma na to ochotę. Nie wiadomo więc ile w rzeczywistości zapału do nakręcenia Waszego wesela będzie u niego w praktyce. Dodatkowo profesjonalista może wychwycić wiele ciekawych czy też śmiesznych mometów imprezy, których to amator nie uchwycą.

W takim materiale nagranym przez kamerzystę-amatora będzie niestety sporo błędów technicznych, jakość na pewno będzie dużo gorsza, mogą być nagrane nogi tańczących, czy też sama podłoga lub sufit :). Proste kamery wymagają też dużo wiecej światła aby uzyskać zadawalającą jakość nagrania.

Równiez nalezy założyć, że kamerzysta-amator nie będzie miał odpowiednich narzędzi i umiejętności do obróbki-montażu nakręconego przez siebie filmu tak więc dostaniecie materiał surowy-nieobrobiony. Dodatkowo dostaniecie go najprawdopodobniej na kasecie z kamery a nie w formie płyty dvd. Przegranie kasety dv na płytę dvd nie jest takie proste i wymaga odpowiednich narzędzi (programów) tak więc później musicie liczyć sie z dodatkowymi kosztami zamawiając tą usługę w firmie video.

Dodatkowo nalezy wziąść pod uwagę, że nie za bardzo wypada obarczać zaproszonych gości dodatkowymi obowiązkami związanymi np. z filmowaniem. GOŚCIE POWINNI SIĘ PRZEDE WSZYSTKIM DOBRZE BAWIĆ NA WASZYM WESELU. No chyba że macie w rodzinie czy wśród bliskich znajomych prawdziwego pasjonatę videofilmowania i sam Wam zaproponuje taką pomoc.

Montaż filmu:

Należy się przede wszystkim zastanowić czy zależy Wam na pełnym reportażu ze ślubu i wesela (powiedzmy 3-4 godziny), który jednakże później może być fragmentami dosyć nudny czy raczej wybierzecie dobrze opracowany i zmiksowany skrót całości zamknięty w ramach max. 1-2 godzin.

Niestety większość filmów z wesel jest po prostu nudna. Brak pomysłu na film. Kiepska jakość techniczna filmu, słabo doświetlone, źle nakręcone, przypadkowe ujęcia, nadmiar niepotrzebnych przejść-przenikań, pływających napisów i kiczowatych animacji, kręcenie aż do znudzenia tylko kilku osób (często tych na duzym rauszu) a nie wszystkich gości lub filmowanie jedzących gości za stołem. Efektem tego jest brak odpowiedniej dynamiki akcji. Takie filmy ogląda się z częstym przewijaniem "na podglądzie" i rzadko się do nich wraca.

Zdarzają się jednak filmy naprawdę profesjonalne, z myślą przewodnią, pomysłem i ładną estetyczną oprawą. Taki film zawiera niesztablonowe i ciekawe ujęcia z kamer (czasami 2 niezależnych kamer). Wesele, które jest dobrze zmontowane, przyjemnie się ogląda bez przewijania niczym dobre kino akcji. Powinno wywołać emocje i pozostać w pamięci. Taki film jednak nie powinien być za długi maximum do 2 godzin - sama esencja uroczystości umiejętnie spreparowana, z ciekawym dobrze dobranym podkładem muzycznym w tle. W trakcie filmu można też umieścić teledysk ze śmiesznymi scenkami a na końcu teledysk podsumowujący "Ale to już było..." np. w stylu retro.

Najważniejsze są umiejętności i doświadczenie operatora kamery i montażysty, który zna podstawowe zasady montażu. W montażu ważna jest również odpowiednia synchronizacja ścieżki video ze ścieżką audio. (częste błędy to 1-2 sek. opóźnienia dzwięku względem obrazu). Dobry film z dnia ślubu to piekna pamiątka dla następnych pokoleń.

Można również spreparować niezależnie 20-30minutowy skrót w formie teledysku z odpowiednio dobranym podkładem muzycznym.

Prześledźcie uważnie sposob montażu Waszego kamerzysty.

Co kręcić i jak się zachowywać na ślubie / weselu ?

1) Myślę, że nie powinno się przesadnie filmować jedzących gości weselnych, dużo lepiej dyskretnie nakręcić rodzinne dyskusje.

2) Starać się nie kręcić zbyt blisko gości - lepiej oddalić kamerę i włączyć zoom.

3) Filmować dyskretnie, z boku tak aby pozostać niezauważonym.

4) Pozostać poza centrum uwagi wesela wtopić się w zabawę weselną.

5) Często zmieniać ujęcia i położenie kamery.

6) Uśmiechać się do ludzi :)

Światło na planie:

Każda kamera potrzebuje światła. Jego ilość decyduje o jakości rejestrowanego obrazu. Dlatego bez niezbędnego minimum dodatkowego światłą (np. halogenu na kamerze) film nie będzie miał odpowiednich parametrów obrazu.

Nie powinno się jednak niszczyć naturalnej atmosfery sali (kościoła) i stosować światło dodatkowe z niezbędnym umiarem i z wykorzystaniem technik doświetlania. Co kamerzysta to inna wizja takiego doświetlania. Niektórzy przesadzają chcąc uzyskać jak najlepszy obraz kosztem dobrej zabawy gości i świecących na nich grzejących dużych i źle ustawionych halogenów. Inni cenią naturalność celowo czasami niedoświetlając. Od was zależy jaką formę i jakiego kamerzystę wybierzecie.

Robić film z wesela czy nie ?

Moim zdaniem zdecydowanie TAK. Jeśli ktoś nie lubi dłużyzny to proponuję chociaż króciutki 30-60minut skrót-reportaż. Zobaczycie po latach przy wspólnych świątecznych spotkaniach rodzinnych jak przyjemnie sie ogląda takie filmowe pamiątki. Dużo śmiechu a jednocześnie dużo zadumy po tych, których już z nami nie będzie. Widać dopiero po latach jak szybko ten czas leci. A za 20 lat wasze dzieci będą miały mnóstwo dobrej zabawy oglądając taki film i będziecie mogli im pokazać ich przodków.

Dodatkowo gwarantuję Wam, że większość Par Młodych mało co pamięta ze swojego dnia ślubu. Emocje, stres i dynamika tego dnia powodują, że czas przelatuje jak błyskawica. Dlatego często dopiero z kasety można zobaczyć jak przebiegała ceremonia ślubna i jak swietnie bawili się goście na Waszym weselu.

Czołówka Waszego filmu:

Powinniście ta sprawę również przedyskutować z waszym studiem video. Powinniście poprosić o pokazanie kilku przykładowych czołówek zrealizowanych prze Waszego montażystę i wybrać styl najbardziej Wam odpowiadający.

Dobrym pomysłem na umieszczenie w czołówce filmu mogą być Wasze zdjęcia od urodzenia do dnia ślubu, zdjecia ślubne Waszych rodziców, Wasze przygotowania do ślubu, zdjęcia z Waszego pleneru ślubnego. Dodają uroku delikatne i gustowne animacje komputerowe i subtelna muzyka w tle z efektami specjalnymi.

Zrozumieć kamerzystę:

: none; border-right: none; padding-top: 0cm; padding-bottom: 0.07cm; padding-left: 0cm; padding-right: 0cm; text-decoration: none"> Chciałem abyście jednak podeszli z odrobiną wyrozumiałości do Waszego kamerzysty. NIe oczekujcie też, że wasz film będzie przypominał produkcje Holywood za setki milionów $. Tam film kręci się miesiącami i pracują przy tym sztaby ludzi. A u Was maksymalnie 2-3 osoby i do tego "live". Tak więc biedny kamerzysta na weselu robi za operatora, scenarzystę, reżysera planu, oświetleniowca, dzwiękowca, transportowca.... Dla tego w ich imieniu proszę o odrobinę wyrozumiałości i wybaczenie ewentualnych drobnych błędów i niedociągnięć. Oni naprawdę się starają. :)

Podsumowanie:

: none; border-right: none; padding-top: 0cm; padding-bottom: 0.07cm; padding-left: 0cm; padding-right: 0cm; text-decoration: none"> Uważam, że przy całych kosztach jakie idą na organizację ślubu i wesela warto wydać na dobrego kamerzystę i na dobrego fotografa - to są (przynajmniej dla mnie) pamiątki na całe życie, które przetrwają dłużej niż drogi bukiet ślubny czy najmodniejsze buty za 800 zł (czy ktoś je w ogóle zauważy pod długą suknią ślubną?). Ciekawy dobrze zmiksowany film to bezcenna pamiątka na całe życie. Szukajcie dobrych fachowców. Mam nadzieję że rady te pomogą Wam znaleźć tego najlepszego. Czego szczerze życzę.

: none; border-right: none; padding-top: 0cm; padding-bottom: 0.07cm; padding-left: 0cm; padding-right: 0cm; text-decoration: none">

Reklama

slubnyportal.eu

ALCOM FILM

MARIBEA - FOTO, VIDEO, LIMUZYNA

Zdjęcia ślubne - FOTOJACEK.pl

QUATRO

LA LUMIERE

DRINK SHOW

FOTOZAKĄTEK

SalaDlaCiebie

SLUBNE PROPOZYCJE

DJ Tomasz Cichocki

FLORAL DECO

FOTO WAWRZYNIAK

KUBI - dodatki na wesele

FOTO-PASIKOWSKI

MSLINE FOTOGRAFIA

Prestige - makijaz ślubny

ZBYSZKo centrum rekreacyjne KONIE

www.zrobmywesele.pl

photoimage

m&mphotography

VERTIGE

Nadzwyczajki.pl

SALA TANECZNA

POKAZY FAJERWERKOW

TORTME Torty łódź

Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Copyright © SLUBNY PORTAL 2005


Strona Główna  |  Warszawa  |  Porady i ciekawostki  |  Newsletter  |  Kontakt  |  Konsultant  |  Galeria mody ślubnej  |  Wasza galeria  |  Oferty specjalne  |  Forum  |  Karta rabatowa  |  Góra  |   | 


stat4u